• 08.03.17, 13:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tippjuhid: 17 aasta pärast on naised ja mehed tööturul võrdsed

Maailma Majandusfoorumi soolise võrdsuse raporti kohaselt, milles vaadeldakse 144 riigi andmeid, on meeste ja naiste palgaerinevused globaalselt pea kahekordsed. Kui naised teenivad kuus keskmiselt 917 dollarit, siis mehed 1667 dollarit. Seejuures teevad mehed palgatööd keskmiselt 7 tundi päevas ja tasustamata tööd 1 tunni, naised aga 8 tundi palgatööd ja 4 tundi tasustamata tööd.
17 aastat võrdsete palkadeni ...
  • 17 aastat võrdsete palkadeni ... Foto: pixabay.com
Rahvusvahelise personalifirma Manpower korraldatud küsitluse kohaselt ennustavad tippjuhid, et naiste ja meeste karjääris saab olema tööturul võrdsus alles 17 aasta pärast. Seejuures on meesjuhid optimistlikumad kui naisjuhid, kes eeldavad, et 20 aasta jooksul täieliku võrdsuseni veel ei jõuta.  
„Globaalset pilti vaadates paistavad Eesti naiste võimalused tööturul meestega sarnased, aga näiteks põhjamaade kontekstis on meil veel pikk tee käia,” rääkis personalifirma Manpower Baltikumi personalijuht Ene Kohtla. „Meil joonistub välja kolm põhjust, miks haritud naised meestest vähem teenivad. Ühelt poolt oskavad naised end vähem väärtustada, mis takistab ka õiglasemat töötasu küsimast. Teiseks õpivad naised vähem reaalteaduseid ja infotehnoloogiat. Kolmandaks mõjutab naiste sissetulekut ja karjääri see, et nad on laste tõttu mõnda aega tööturult eemal. Väikelapse vanemana tööturule naasmine ei ole lihtne, see eeldab tööandjalt mõistvust ja paindlikkust. Kindlasti on positiivne, et isad on üha rohkem valmis laste kasvatamisse panustama, sest see loob tulevikus naistele ja meestele võrdsemad võimalused ka tööturul,” lisas Kohtla.
Juhtide seas tehtud uuring tõi välja ka eeldused, mis on vajalikud soolise võrdsuse tekkeks tööturul. Eelkõige soosivad võrdsust paindlik tööaeg ja töökoht, aga ka tehnoloogia areng.
Rahvusvahelise personalifirma ManpowerGroup poolt küsitleti uuringu raames 222 eri riikidest pärit tippjuhti.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele