• 27.01.17, 07:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hakatakse toetama alaealistele töökogemust pakkuvaid ettevõtteid!

Valitsus leppis tänasel kabinetinõupidamisel kokku, et riik hakkab noorte lühiajalise töötamise soodustamiseks maksma toetust alaealistele töökogemust pakkunud tööandjatele. Esialgu on toetust kavas piloteerida Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest juba sel aastal.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski
  • Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski Foto: Andres Haabu
„Statistika näitab, et üle poole töötutest noortest ei oma eelnevat kogemust. Seega juba esimesed, koolivaheajal saadud töökogemused aitaksid noortel edasises elus tööd leida ja töötuks jäämist ennetada,” ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Riik saab siinkohal tööandjale appi tulla, et ta oleks motiveeritud lühiajaliselt ka kooliõpilasele võimalust andma.”
Valitsuskabineti otsuse järel alustab sotsiaalministeerium toetuse väljatöötamist ning esimesed tööandjad võiksid taotleda toetust juba tänavu suvel palgatud kuni 16-aastaste alaealiste eest. Toetuse suuruseks on esialgu kavandatud 30% alaealise brutotasust, kuid mitte üle poole töötasu alammäärast.
Mullu pakkus alaealistele töötamise võimalust 1900 tööandjat ehk umbes kolm protsenti kõigist Eesti tööandjatest. „Neid tublisid tööandjaid võiks Eestis rohkemgi olla. Toetus aitab katta noorte juhendamisega kaasnevat lisakulu ja vähendab tööjõukulusid ja selleks, et alaealistele töökogemuse võimaldamine oleks ka tööõiguslikult võimalikult lihtne, on riigikogus lugemisel töölepinguseaduse muudatused.”
Üle 13 protsendi ulatuv noorte töötus on Eestis üle kahe korra kõrgem üldisest töötusest ja kogemuse puudumine üks peamisi takistusi töö leidmisel. Eesti tööjõu-uuringu viimastel andmetel oli Eestis mullu 15–24-aastaseid töötuid noori umbes 7800, kellest ligi 60 protsendil puudus ka töökogemus.
Töötamine hariduse omandamist ei takista, sest peamiselt töötavad noored maksu- ja tolliameti andmetel suvisel koolivaheajal. Väljaspool suvekuid töötab Eestis igal kuul umbes 200 alaealist. Kooliajal töötamine on piiratud tööõiguse rangete reeglitega.
Toetust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.
Allikas: Sotsiaalministeerium

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele