Riigieelarvest puhkusetasu ja keskmise töötasu hüvitamiseks esitatud andmike kohta hakkavad kehtima mõningad uuendused.
Tööandjale hüvitatakse töötajale makstud puhkusetasu või keskmine töötasu riigieelarvest järgmistel juhtudel:
isapuhkus; lapsepuhkus; puudega lapse vanema lapsepuhkus; lapse toitmise vaheaegade eest säilitatud keskmine töötasu;alaealise töötaja põhipuhkus; osalise või puuduva töövõimega töötaja põhipuhkus.
Seoses töövõimereformiga on töölepingu seaduses sätestatud, et osalise või puuduva töövõimega töötaja põhipuhkusele on õigus ka isikul, kes saab töövõimetuspensioni või rahvapensioni töövõimetuse alusel.
Kõige suurem muudatus puudutab riigieelarvest puhkusetasu hüvitamise korda. Alates jaanuarist 2017 jõustuvad töölepingu seaduse muudatused, mis näevad ette, et tööandjatel tuleb esitada taotlus puhkusetasu hüvitamiseks hiljemalt kolme kuu jooksul, arvates töötaja puhkuse kasutamise kuust. Kui esitada taotlus hiljem, keeldub sotsiaalkindlustusamet taotlust menetlusse võtmast.
Muudatused on ka isapuhkuse ja puudega lapse vanema puhkuse hüvitamises. Kui töötaja soovib kasutada puhkust mitme tööandja juures samal ajaperioodil, hüvitab riik puhkusetasu kõikidele tööandjale. Isapuhkuse hüvitamisel kehtib edasi maksimaalne hüvitamise määr, millest lähtutakse puhkusetasu hüvitamisel tööandjatele.
Allikas: sotsiaalkindlustusamet
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.