Kas ja kuidas keelteoskus töötasus kajastub? Kas uue keele omandamisega tõuseb ka palk? Neile kahele küsimusele otsivad vastust Personaliuudised ja infoleht Palk.
Võõrkeelte oskus on üks põhilisi kriteeriume, mida kandideerija peab täitma, seda kinnitab kas või põgus pilk värbamiskuulutustele. Avalikus sektoris on ametikohti, kus keelteoskus mõjutab ka palgataset. Kuidas on aga lugu erasektoris, selle kohta värskemad uuringud suures osas puuduvad.
Võiks oletada, et keelteoskus on nii elementaarne, eriti kui tööandja on juba märku andnud, et see on vajalik. Kuid mis juhtub näiteks siis, kui töötaja õpib selgeks uue, tema töös vajaliku keele? Siinkohal olgu kõrvale jäetud eesti keele kui võõrkeele oskus, mida Eestis siiski on käsitletud.
Palun aidake Personaliuudistel seda valget laiku veidi vähendada ja vastake kahele küsimusele
SIIN tänasest kuni 4. septembrini.
Küsitluse tulemused leiate palga infolehest ja personaliveebist järgmisel nädalal!
Autor: Heidi Saar, Palga Infolehe toimetaja-projektijuht
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.