• 26.05.16, 12:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hooajatöötaja saab registreerida ka tekstisõnumiga

Tööandja saab suvekuudeks appi võetud hooajatöölise kiiresti ja mugavalt töötamise registrisse kirja ka sõnumiga registreerides, inimese töötamise saab seejärel kinnitada seitsme päeva jooksul.
Hooajatöötaja saab registreerida ka tekstisõnumiga
  • Foto: Maksu- ja Tolliamet
Maksu- ja tolliamet külastab ka sel suvel toitlustus- ja teenindussektori asutusi ning erinevas suuruses suveüritusi üle Eesti, et vaadata üle, kas hooajatöölised on registreeritud. „Lihtsustatud töötaja registreerimine tekstisõnumiga tähendab seda, et inimene saab kohe töötamise esimesel päeval registreeritud ja seejärel on tööandjal piisavalt aega, et andmeid registris täiendada,” selgitas maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmann.
Alates töötamise registri kasutuselevõtust on registreeringuid tehtud üle 880 000, neist sõnumi teel üle 17 000 ehk paar protsenti. Reitmanni hinnangul võiksid seda võimalust kindlasti rohkem kasutada eelkõige need ettevõtted, kus on vaja kiiresti tööjõudu palgata ja alati ei jõua enne tööle asumist kontorist läbi käia. Sõnumi saatmine võtab aga vaid mõne minuti ja nii saab töötaja igal juhul õigel ajal registreeritud.
Tekstisõnum tuleb saata lühinumbril 1811 ja lisada sinna tööandja registri- või isikukood, töötaja isikukood ja töötamise alguse kuupäev (näide: 12345678(tühik)23456789012(tühik)01.07.2016).
Ameti senised vaatlused on näidanud, et ettevõtjad on valdavalt töötamise registreerimise kohustusest teadlikud ja registreerimata töötajate osakaal on viimasel paaril aastal langenud 10 protsendilt alla 5 protsendi.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele