• ST
  • 07.10.19, 14:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kus saab alguse areng?

Sellist küsimust küsib iga personalijuht vast endalt iga päev. Või siis vähemalt iga nädal. Me kõik teame selleks, et saaks toimuda õppimisprotsess tuleb end mugavustsoonist lahti rebida. Kuid teame ka seda, et ei ole midagi paremat, kui end mugavalt tunda.
Kus saab alguse areng?

Kuidas siis ikkagi oma meeskond ja terve ettevõtte arengule suunata?

Kolm mõtet:
1. Tavakeskkonnast lahti rebimine on impulss uuteks mõteteks
Kontoris on küll tore ning see on ka funktsionaalne, kuid igapäevaselt samas keskkonnas viibimne ei ole parim pinnas uutele ideedele. Just seetõttu korraldame väga palju üritusi erinevates ettevõtetes. Osalejad on kinnitanud, et uues ja põnevas ettevõttes tekib neil uute ideede puhang. Suurepärane koht uuteks impulssideks on ka loovusest pakatavad disainiruumid, nagu näiteks Rotermannis asuv Tallinn Design House. 100+ Eesti disaineri loomingut koondav showroomil on eraldi koosoleku ruum, mida üha rohkemad ettevõtted kasutavad, et end tavapärasest lahti rebida.
2. Liigu kolleegidega vabas õhus
Parimad ideed ning loomingulisus ei kipu tavaliselt pimedas ja õhuvaeses koosolekuboksis tulema. Valikus kaks varianti: ruumide tõhus ventileerimine, mille peale majahaldur kindlasti kulmu krimpsutab. Või avatud vestlused värskes õhus. Arianna Huffington oli see, kes müüs Huffington Posti idee investoritele maha jalutades California mägistel nõlvadel. Oled kunagi proovinud koosolekut läbi viia kõndides imekaunis Kadrioru pargis või meie armsas vanalinnas?
3. Pea nõu konsultandiga
Eksperte võib olla mitmeid ning mõnega neid on kokkupuuted positiivsed ja mõnega ehk mitte nii väga. Aga konsultantidel on tihti varrukast võtta mitmeid kliendijuhtumeid, mis võivad Sinu omale sarnaneda. Me kõik mõtleme, et oleme unikaalsed, kuid tegelikult oleme põhivajadustelt vägagi sarnased. Välistel nõuandjatel on imeline oskus näha suurt pilti ning anda näpunäiteid, mida on kerge ellu viia. Minu isiklik kogemus on, et mõnikord võib piisata ka lihtsalt paarist telefonikõnest (eelistatavalt värskes õhus jalutuskäigul). Konsultantide läbiviidavad töötoad suunavad meeskondi arengule sest, võõra inimese pilgu ja juhendamise all ollakse valmis rohkem püüdma ja panustama.
Kui keegi kahtleb nendes nõuannetes siis personalijuhtide väljasõidud saidki täpselt selliselt loodud, et viia ellu neid kolme soovitust. Külastame erinevaid ettevõtteid, jagame oma igapäevase töö väljakutseid ning programmi ametliku osa lõppedes reflekteerime konsultandiga.
Tule ja saa osa: 17-18.10 Viljandis ja 6-7.11.19 Stockholmis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele