• 05.09.23, 16:00

Värbamise digirevolutsioon: kuidas tehnoloogia muudab personalitööd

Milliseid protsesse ja tegevusi HR-valdkonnas ja kitsamalt värbamises kõige rohkem digitaliseeritakse ja miks? Kas robot või tehisaru võtab ära värbaja töö? Miks ja kui suurele ettevõttele on üldse värbamistarkvara vaja? Mida sobivat tarkvara valides silmas pidada, kuidas see idee juht- ja meeskonnale maha müüa ning millest sõltub juurutamisperioodi kestus?
Renita Käsper, Helen Roots ja Marit Alaväli.
  • Renita Käsper, Helen Roots ja Marit Alaväli. Foto: Andres Laanem
Need ja paljud teised küsimused leiavad vastuse värskes „Töö ja palga“ saates. Stuudios on külas globaalne värbamisjuht ja koolitaja Renita Käsper ning Eesti esimese värbamistarkvara Recrur.ee asutaja ja tegevjuht Marit Alaväli ning juttu tuleb tehnoloogiast personalitöös. Mõlemad tublid ja ägedad naised astuvad juba oktoobris üles ka personalitööd ja tehnoloogiat ühendaval konverentsil HRxTech 2023, saates aga räägime nendega digitaliseerimisest, tehisaru kasutamisest värbamisel ja erinevatest värbamistarkvaradest.
Saatest selgub, et värbaja veel niipea oma tööst ilma jäämist kartma ei pea. Pigem on tehnoloogial, sealhulgas tehisintellektil, hoopis toetav roll – see on vahend või võimalus automatiseerida näiteks mehaanilised tegevused, et suunata inimressurssi suuremat kohalolu või inimlikku puudutust nõudvatesse tegevustesse.
Kui personalitöö ja tehnoloogia kokkupuutepunktid aga eriliselt kõnetavad, siis uuri Äripäeva e‑poest konverentsi HRxTech 2023 kohta – usun, et nende teemade hulgast leiab igaüks nii mõndagi põnevat ja ajakohast, mida kuulata. Ka piletid on praegu saadaval hea soodsa hinnaga.
Saadet juhib Helen Roots.
Värbamise digirevolutsioon: kuidas tehnoloogia muudab personalitööd
00:00

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele