Minister Andres Suti plaan välistöötajate riiki tulemist liberaliseerida võib pakkuda paljudele ettevõtetele hingetõmberuumi, aga puhtinimlikult tuleks alustada lihtsalt kvoodi suurendamisega. Paraku ei ole see poliitiliselt võimalik, nenditakse „Äripäev eetris“ raadiosaates.
- Ukrainast saabunud võõrtöölise pass. Pilt on illustreeriv. Foto: Liis Treimann
Seda, kas miljoniarendused teevad Tallinna linnahalli seekord suupäraseks, kas sotsiaaldemokraatidel on mõtteid ja isegi inimesi pealinnas midagi ära teha ning kas Valgevene peab sõda või peaks Euroopa püüdma lahendada humanitaarkriisi, arutasid Kristjan Pruul, Urmas Jaagant ja Karl-Eduard Salumäe.
Seotud lood
Kas tahtlikult või mitte, igatahes ütles minister Andres Sutt eelmisel nädalal avalikult välja, et riik plaanib võõrtööliste Eestis töötamist lihtsamaks teha. Kuigi ministri sõnad on kõlanud, hoiavad plaani ettevalmistavad ametnikud detaile aga kiivalt endale.
PARE tegevjuht Mailis Neppo tõdeb, et lühiajalise tööviisaga viibimise aja pikendamine on ettepanek, mida PARE liikmed toetavad. Ühing on valmis aitama kaasa vajalike mõjuhinnangutega tööandjate vaatest, et otsustusprotsessi kiirendada.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.