Viimasel ajal trendiks saanud inimeste kontoritesse tagasi sundimisega lahendatakse probleemi valest otsast, kirjutab Elisa Eesti tegevjuht Andrus Hiiepuu, uskudes, et muutuma peavad nii töökeskkonnad kui juhtimiskultuur.
- Elisa Eesti tegevjuhi Andrus Hiiepuu sõnul on kontoritel küll oma eelised, ent kontoritöö edukust ei saa mõõta kohustuslikes tundides või päevades. Foto: Erakogu / Elisa
Järgemööda on mitu rahvusvahelist korporatsiooni teatanud, et kutsuvad töötajad kontoritesse tagasi. Kes teeb kaugtööga täielikult üks-null, kes piirab hajustöö võimalusi teatud päevadele nädalas.
Nimekiri organisatsioonidest on muidugi muljetavaldav: Meta, Google, Goldman Sachs ja hiljuti nende ridadesse lisandunud videosuhtlusplatvorm Zoom, kes dikteerib töötajatele kahel korral nädalas kontoris käimise. Olgu mainitud, et iroonilisel kombel on Zoom oma toote eripära tõttu tolles nimistus justkui võõrkeha. Seda nimekate ja edukate ettevõtete loetelu vaadates võib põhjendatult tekkida küsimus, kas tegelikult lahendatakse uusi probleeme vanade meetoditega?
Seotud lood
Hübriidtöö on tulnud, et jääda, kuid kontorid ei kao kusagile. Küll aga peab kontoripõgenike tagasimeelitamiseks pakkuma enamat kui lihtsalt kohta, kuhu tulla, kirjutab kodu- ja kontorimööblifirma Softrend juht Joonatan Vinkel.
Ettevõtted kaasavad aina enam töökeskkonna loomisse meeskonda, et uus kontor tuleks meeldiva sisekliimaga, efektiivne ja tooks inimesi kokku.
Tänases tööturu olukorras kinnitavad tööandjad kui ühest suust, et suurim probleem on tööjõupuudus – nuputatakse, kuidas jõuda sobivate kandidaatideni ja mida teha, et nad sooviks just sinu juures töötada. Maksta konkurentsivõimelist palka? Seda kindlasti! Aga sageli saavad määravaks hoopis muud aspektid.
Tööandjal on vaja tugevamat ja selgemat juhist, et tööturu trendidega kaasa minna selleks, et see trend talle hilisemates vaidluses karuteenet ei teeks, kirjutab finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer inspektsiooni blogis.
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.