• 03.12.24, 09:17

Üle poole töötajatest on kogenud diskrimineerimist töökohal

Üle poole töötajatest on kogenud või märganud diskrimineerimist töökohal, selgub hiljutisest CV.ee tööturu monitooringust. Kõige sagedamini kogetud diskrimineerimisvorm on uuringus osalejate seas sooline diskrimineerimine, millele järgnevad diskrimineerimine vanuse, rahvuse ja lapsevanemaks olemise põhjal.
Üle poole töötajatest on kogenud diskrimineerimist töökohal
  • Foto: Pixabay
"Sageli jääb diskrimineerimine töökohal tagaplaanile, kuna tööandjatel napib aega ja ressursse, et sellega süsteemselt tegeleda," sõnab CV.ee värbamisjuht Andra Rand. "Oluline on suurendada teadlikkust ja pakkuda tööandjatele praktilisi lahendusi, mis aitavad luua kaasava ja õiglasema töökeskkonna. Selgete juhiste abil saab diskrimineerimise ennetamine muutuda prioriteediks, mis parandab nii töötajate rahulolu kui ka organisatsiooni toimimist."

Seotud lood

Uudised
  • 28.11.24, 11:06
Tööõiguse ekspert | Töövaidlust ei saa alustada lihtsalt väites: “Mind diskrimineeritakse”
Töökiusu mõiste on seadusega täpsustamata
Tööõiguse ekspert Heli Raidve võttis vaatluse alla sõna “diskrimineerimine”. Probleem selles, et kui töövaidluskomisjonile esitatavas avalduses märgib töötaja pöördumise põhjuseks lihtsalt “Mind diskrimineeritakse”, siis seda ei võeta arutlusele.
Uudised
  • 28.11.24, 08:30
Soolisest võrdõiguslikkusest organisatsiooni juhtimise kontekstis
Sooline tasakaal ja võrdsete võimaluste edendamine organisatsioonides suurendab töötajate rahulolu ja töö tulemuslikkust, aidates kaasa jätkusuutliku ja mitmekesise töökeskkonna kujunemisele, kinnitas Politsei- ja Piirivalveameti personaliarendusspetsialisti Helen Lükepaki värske uurimus.
Uudised
  • 22.11.24, 09:37
Diskrimineerimine värbamisel viib parima kandidaadi kaotamiseni
Stereotüüpidesse laskudes ei värvata mitte kompetentsi, vaid vanuse ja soo põhjal, mis juba eos välistab pädevaid inimesi. Kui tõsine probleem on diskrimineerimine Eesti värbamiskultuuris ning kuidas kompetentsi värvata?
Arvamused
  • 15.11.24, 12:30
Swedbanki personalijuht: värbame juhti, mitte sugu
Lõpetada töötavate emade diskrimineerimine!
Uue juhi värbamise peamine mõte on tõsta juhtimise kvaliteeti ja ühes sellega suurendada ettevõtte tulemuslikkust, ütles arvamusloos Swedbanki personali- ja haldusdivisjoni juht Liisa-Maria Lees.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 13:49
Mikrokraadiprogramm, täiendusõpe, avatud õpe – mis need on?
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele