Soolisest võrdõiguslikkusest organisatsiooni juhtimise kontekstis
Sooline tasakaal ja võrdsete võimaluste edendamine organisatsioonides suurendab töötajate rahulolu ja töö tulemuslikkust, aidates kaasa jätkusuutliku ja mitmekesise töökeskkonna kujunemisele, kinnitas Politsei- ja Piirivalveameti personaliarendusspetsialisti Helen Lükepaki värske uurimus.
Mitmekesisus suurendab tulemuslikkust, laiendab teadmiste baasi ja intellektuaalset võimekust, luues aluse kvaliteetsematele otsustele. Paraneb ka organisatsiooni maine, suureneb klientide rahulolu ja nii saab ära kasutada turuvõimalusi, suurendades samal ajal ka ärikasumit, kirjeldab Helen Lükepak oma uurimistöös.
Telia ja Swedbank on ellu kutsunud seminarisarja, mille eesmärk on suurendada teadlikkust ja pakkuda praktilisi nõuandeid kaasava töökultuuri loomiseks. Igakuistes veebiseminarides jagavad spetsialistid kogemusi ja strateegiaid, kuidas mitmekesisus loob ettevõtetele konkurentsieelise.
Sooline palgalõhe on küll Eestis vähenemas, ent jätkuvalt problemaatiline. Statistikaameti andmetel teenisid naised eelmisel aastal meestest keskmiselt 13% väiksemat brutotunnipalka. Soolise võrdõiguslikkuse seadus kohtustab tööandjaid palgalõhe teemaga tegelema, kirjutab advokaadibüroo Rask partner ja vandeadvokaat Annika Vait.
Sooline palgalõhe näitab statistikas vähenemismärke, ent palgalõhe puhul tuleb vaadata numbrite reastamise kõrval ka arvude taha, saamaks aru, millist lugu need räägivad ning kui palju tegelikult soolisus palga suurust mõjutab, kirjutab Elisa personaliüksuse juht.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.