OÜ CM Games teenuste juhi ja Eesti HR Seltsi asutajaliikme Aleksander Daniel Matikaineni jaoks on personalivaldkonda sattumine olnud õnnelik juhus. „Ma ei arvanud, et personalivaldkonnaga tegelema hakkan, aga nüüd on sellest juba 19 aastat ja ma ei kahetse hetkekski,“ ütleb ta.

- Konkurents tööandjate vahel on väga tihe ja kandidaatide ootused suured, kirjeldab tänast tööturu olukorda Aleksander Daniel Matikainen. Foto: Meeli Küttim
Aleksander Daniel läks 18-aastaselt Tartus McDonald’sisse tööle ja personalivaldkonda sattus täiesti juhuslikult. „Mõne aasta pärast sain ma seal juhataja asetäitjaks ja McDonald’sis oli enamasti nii, et kui oled juhataja asetäitja, on sul mingisugune vastutusala – mina sain personalijuhiks ja vastutasin Tartu restoranis personali eest,“ meenutab ta. Hiljem, kui talle tehti pakkumine võtta vastutus kogu Eesti eest, võttis Aleksander Daniel selle vastu. „Kolisin Tallinna ja minust sai McDonald’s Eesti personalijuht. See oli õnnelik juhus, mis otsustas, mis alaga ma tahan tegeleda – ma ei arvanud tõsiselt, et personalivaldkonnaga tegelema hakkan, aga nüüd on sellest juba 19 aastat ja ma ei kahetse hetkekski, et see juhtus,“ ütleb ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?