Kui värbamisprotsess lõppeb onboarding'u ehk uue töötaja pardale astumisega, siis töösuhe lõppemist nimetatakse offboarding'uks. Kuidas teha offboarding'ut nii, et see poleks negatiivne, kurb ja valus, rääkisid Personaliuudiste saates "Töö ja palk" arenguentusiast ja enter-trainer Tiina-Katrina Kaber ning konsultant ja koolitaja Elle Muuga.
- Koolitaja ja konsultant Elle Muuga ning arenguentusiast ja enter-trainer Tiina-Katrina Kaber külastasid Personaliuudiseid Äripäeva raadios jaanuarikuises saates "Töö ja palk".
Kaberi sõnul kipub meile olema omane mustvalge mõtlemine, et tööletulek on tore ja töölt lahkumine kurb. Ent kui vaadata protsessi töötaja poolt, siis tema jaoks ju lõppeb ka tööle tulles midagi – kas töötu olek, kool või eelmine töö – ning samamoodi lahkutakse ühelt positsioonilt teisele, kui liigutakse meeskonnasiseselt. Seega ei pea millegi lõppemine olema sugugi negatiivne sündmus, vaid tuleks rohkem keskenduda positiivsele uuele algusele. Lisaks on tema sõnul oluline teada, et offboarding ei tähenda ainult lepingu lõpetamist, vaid see protsess on palju pikem ja põhjalikum.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.