Inimesel on üksainus keha ja tervis ning üha enam päevakorda kerkivate vaimse tervise murede teemal ei saa neid töö- ja pereelu vahel lahku lüüa. Olgu vaimse tervise murekoht tekkinud tööl või eraelus, mõjutab see inimese motivatsiooni ja enesetunnet mõlemas rollis.
- ABB töötervishoiuspetsialist Marju Peärnberg Foto: Arno Mikkor
ABB töötervishoiuspetsialist Marju Peärnbergi sõnul on füüsilise tervise eest hoolitsemisega harjutud tegelema. “Meile kõigile on teada, et tervislik ja aktiivne eluviis aitab hulka haigusi ennetada. Muutused valu või mõne muu sümptomina annavad märku, et midagi on paigast ära ja vajab tähelepanu. Vaimse tervise poolelt samaväärset teadlikkust, kuidas muresid ennetada ja hoiatusmärke ära tunda, valdavalt aga veel ei ole,” selgitab ta ja rõhutab, et ka tööandjad saavad palju teadlikkuse kasvatamise heaks ära teha. Töötajate vaimse tervise toetamine on tähtis teema ka sotsiaalministeeriumi peresõbralike tööandjate programmis. ABB pälvis programmi läbimisel hõbemärgise, paistes silma töötajate vaimse tervise mitmekülgse toetamisega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.