• 08.09.22, 14:41

Hajusmeeskondade tasustamine nõuab paindlikkust

"Aina rohkem on ettevõtteid, kellel pole ühtegi kontorit. Iga töötaja teeb tööd sealt, kus on tema jaoks mugavam. See tõstatab küsimuse, kuidas töötajaid tasustada," arutles Testlio tasustamise juht Evert Kraav viimase Personali Praktiku lehekülgedel. Sama teemat laiendab ta ka tänasel Palga Päeva konverentsil.
Evert Kraav, Testlio tasustamise ja mitmekesisuse juht.
  • Evert Kraav, Testlio tasustamise ja mitmekesisuse juht. Foto: Meeli Küttim
Palga määramiseks on kõige levinum viis olnud asukohapõhise palgataseme väljaselgitamine. Ka Eestis on mitmeid ettevõtteid, kes riigisiseselt pakutavat palgataset eristavad. Näiteks kui töötaja on Tallinnas, pakutakse talle kõrgemat palka kui töötajale, kes on Narvas. Samas kui tööd on võimalik teha kaugtööna, siis kas on vahet, kas see töö saab tehtud Tartust, Tallinnast või Võrust? Ja veel kaugemale minnes: kas töötaja asukoht on oluline, kui töö saab tehtud nii Eestist, Rumeeniast kui ka Hispaaniast? Kui inimesel ongi vabadus ise otsustada, kus ta tööd teeb, siis kas tööandjal on õigus muuta töötaja tasu vastavalt asukohale? Jah, töölepinguseadus ja muud normid seavad omad piirangud, aga seadusandlus jääb tihti sisult ajale jalgu, enne kui seda täiendama hakatakse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele