Kolmanda kvartali palgakasv oli viimaste aastate suurimaid
Keskmine kuupalk kasvas kolmandas kvartalis 7,8% ja ulatus 1553 euroni, palgarallit vedas lausa 15% palgatõusuga infotehnoloogia sektor, kus keskmine palk rühib kindlalt 3000 euro piiri suunas.
Palgarallit veab infotehnoloogia sektor Foto: Raul Mee
Kõige suuremad olid palgad endiselt Harju- ja Tartumaal ning info ja side, finants- ja kindlustustegevuse ning energeetika tegevusaladel, selgub statistikaameti andmetest.
Värske Palga TOPi andmetel on Eestis 32 ettevõtet, kus kõikide töötajate keskmine palk ületab 5000 euro piiri. Üks firma aga suudab maksta isegi üle 9000 euro.
Swedbank avalikustas hiljuti töökuulutustel ametikohtade palgavahemikud, mis on Eestis pigem ebatavaline. Swedbanki personalijuht Ülle Pind arvab, et palgavahemike avalikustamine kellelegi kindlasti kahju ei tee, eriti kui ettevõtte sees on tasusüsteemid läbi räägitud. Uurisime, mis on palgavahemike avalikustamise laiem eesmärk.
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.