• 10.11.21, 06:46

Mida pead teadma töökeskkonna kemikaalide kohta?

Kui olen koolitustel küsinud, kas ettevõttes kemikaale kasutatakse, saan tihti vastuseks: „Ei kasuta, meil on ainult nõudepesuvahend köögis.” Töökeskkonna mõistes on ka nõudepesuvahend kemikaal, mille olemasolu tuleb kajastada töökeskkonna riskianalüüsis, tuues välja kemikaali nimetuse, kemikaali koostiskomponendid, mida on rohkem kui 1%, kemikaali kasutaja, kasutuse kestuse, kas peaks hindama kemikaali sisaldust ruumõhus ja milliseid isiku- ja üldkaitsevahendeid tuleb kasutada.
Töökeskkonna mõistes on ka nõudepesuvahend kemikaal
  • Töökeskkonna mõistes on ka nõudepesuvahend kemikaal Foto: Unsplash
Igal kemikaalil peab olema peal märgistus ja kaasas kemikaali ohutuskaart. Kemikaali ohutuskaart kirjeldab, millest see kemikaal täpselt koosneb, kuidas tervist mõjutab, kuidas tuleb sellega töötada ja seda hoiustada. Tänapäeval kasutatakse ka n-ö looduslikke kemikaale. Ohutuks saab lugeda seda kemikaali, mida ollakse valmis sööma või vedelikuna alla neelama. Ma kahtlen, et keegi on valmis looduslikku kemikaali manustama. Kemikaal on ikkagi kemikaal ja sellega tuleb teadlikult ja nõuetele vastavalt töötada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele