2022. aastal langeb 5 riigipüha argipäevale ja 7 nädalavahetusele. Tavapäraselt on Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale, jõululaupäevale ja uusaastale eelnev tööpäev kolme tunni võrra lühem.
Tööandja peab lühendama nimetatud pühale vahetult eelnevat tööpäeva, kusjuures pühale eelnev tööpäev on päev, mis on enne püha (vastavalt siis 23.02, 22.06, 23.12 ja 31.12). Seega näiteks olukorras, kus töövahetus lõpeb reedel ja riigipüha on esmaspäeval, siis kohustust reedest päeva kolme tunni võrra lühendada ei ole.
Seotud lood
2021. aastal langeb 7 riigipüha argipäevale ja 5 nädalavahetusele. Tavapäraselt on Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale, jõululaupäevale ja uusaastale eelnev tööpäev kolme tunni võrra lühem.
Suvine puhkusteaeg on tulekul ja seetõttu tuletame meelde olulised nüansid põhipuhkuse ja teiste puhkuseliikide tasu maksmise aja ja arvutamise kohta.
24., 25., 26. detsember ja 1. jaanuar on riigipühad, mis on tavaliselt töötajate jaoks vabad päevad. Pühade ajal töötavatele inimestele tuleb maksta töötatud aja eest kahekordset töötasu. Riigipühade eel (23. ja 31. detsembril) tuleb kõikide töötajate tööpäeva lühendada kolme tunni võrra.
Jaanipäev ja võidupüha ei ole enam kaugel, mistõttu on õige aeg juhtida tähelepanu riigipühadel töötamisele. Kas ja millal on töötajal lühendatud tööpäev või õigus vabale päevale? Millised on erandjuhud? Arusaamatuste vältimiseks tasub tööandjal mõelda sellistele olukordadele varakult, kirjutab Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits.
Äripindadele koristus- ja hooldusteenuse tellimine võib esmapilgul tunduda lihtne, sest teenusepakkujaid on mitmeid ning valik on suur. Siiski tasub partneri valikul kaaluda kindlaid tegureid, mis tagavad tööruumide puhtuse ja kvaliteetse tulemuse ning samas säästavad hoolduskuludelt. Pikaajalise kogemusega HK Puhastus toob välja viis soovitust, mis aitavad leida sobiva koristuspartneri ja hoida tööruumid alati korras.