Põhjamaise temperamendiga inimestele on iseloomulik vaoshoitus – tundeid niisama lihtsalt välja ei näidata. Kui aga aja jooksul palju tundeid alla suruda, võib elu inimest ühel hetkel raputada selliselt, et tunded paiskuvad eneselegi ootamatult välja.
Tunnetel ja emotsioonidel tuleb vahet teha. Emotsioon on vahetu ja kohene reaktsioon, aga tunne on sügaval inimese sees. Reaktsiooni saab valida, tunnet aga mitte – see lihtsalt tekib. Töökollektiivid koosnevad väga erinevate kogemustega inimestest. Sestap tuleb teadvustada, et kui inimese emotsioonid on kergesti nähtavad, siis tundeid võib pikalt endas hoida, näidates välja hoopis vastupidist. Mida enam proovime inimese tegelikest tunnetest, mitte vaid emotsioonidest aru saada, seda avatumaks ja paremaks muutuvad suhted, kuna tekib selgem arusaam, miks inimene käitub nii, nagu ta käitub.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.