• 26.04.21, 07:42

Kas ja millal saab töötajalt nõuda vaktsineerimist?

COVID-19 pandeemia ajal on palju räägitud sellest, kuidas võimalikult ruttu naasta tavapärasema elurütmi juurde, kus inimesed saavad vaba(ma)lt liikuda. Kuigi Eesti ei ole elanikkonna vaktsineerituse poolest Euroopa riikide seas esirinnas, peetakse siiski vaktsineerimist üle kogu maailma oluliseks viiruse kontrolli alla saamise vahendiks.
Kas ja millal saab töötajalt nõuda vaktsineerimist?
  • Foto: Liis Treimann
Nii on ka arusaadav tööandjate soov, et kogu personal saaks esimesel võimalusel vaktsineeritud ning vaktsineerimata inimesed ei seaks nakatudes ohtu ettevõtte töökorraldust. Selgitame, kas tööandjal on võimalus sundida töötajaid vaktsineerima ning kas vaktsineerimisest loobunud töötajatega saab töölepingut lõpetada.

Seotud lood

Uudised
  • 20.04.21, 07:13
Kas tööandjat tuleb teavitada, kui kokkulepitud kaugtöö asukoht muutub?
Tööandja on töötajal lubanud teha kaugtööd. Kaugtöö asukohaks on kokku lepitud töötaja linnakorter, kus on töötajal oma töönurk, millest on töötaja ka tööandjale pildi saatnud ja mille tööandja on heaks kiitnud. Kuna lastel on koolivaheaeg, siis plaanib töötaja kogu perega maale minna, kust ta aga kaugtööd edasi teha soovib. Kas töötajal tuleb tööandjale teada anda, et ei tee tööd korteris, vaid maakodus?
Uudised
  • 15.04.21, 12:15
Vaktsiinist keeldumine – millised on töötaja ja tööandja võimalused
Alates 24. novembrist 2020 kuulub COVID-19 bioloogiliste ohutegurite kolmandasse ohurühma. Eelmise aasta lõpus alustati Eestis koroonaviiruse vastu vaktsineerimisega. Vaktsineerimise võimaldamine on üks meetmetest töökeskkonna ohutuse ja töötaja tervise säilimise tagamiseks, kuid mis võimalused on töösuhte pooltel juhul, kui töötaja siiski keeldub vaktsiinist?
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele