• 04.12.20, 07:25

Kuidas ja millega tuleb kohaneda muutunud oludes?

Koroonakriis on ebamäärasust, segadust ja teadmatust mitmekordistanud ning sunnib sellega harjuma ja kõigele vaatamata ikkagi toime tulema. Füüsiline ja vaimne tervis on vastupidavuse võti. Muutunud oludes aitavad kohaneda avatud suhtlemine ja kindlad reeglid.
Kuidas ja millega tuleb kohaneda muutunud oludes?
  • Foto: Pexels
Koroonakriisi tingimustes on väiksema palgaga töötajad füüsiliselt enam ohustatud, sest teevad sagedamini tööd väljaspool kodu ja vahetus kontaktis klientidega. Ebavõrdses seisus võivad end tunda näiteks teeninduses, hariduses ja tervishoius töötavad inimesed. Sunnitud eraldatus võimendab kihistumist ja süvendab arvamuste polariseerumist: ebakindlates oludes ja vähese teabevahetuse korral tundub turvalisem hoida kinni harjunud vaatenurgast ja kindlast nägemusest olukorra kohta; seda isegi siis, kui see ilmselgelt ei aita enam kohaneda.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele