• 30.11.20, 07:00

Kuidas töötajaid võimustada ehk Millega algaja juht ämbrisse astub | 1. osa

Tootmistsehhis oli brigadiri ülesanne jälgida, et töötajad teeksid kokkulepitud toiminguid piisavalt efektiivselt. Infoühiskonna pigem meritokraatses juhtimiskorralduses oli juht aga vahest kõige oskuslikum ja targem õigete vastuste puhul. Tänasest edasi on juhi roll oma inimesi eelkõige võimustada iseseisvalt õigeid otsuseid vastu võtma.
Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann
  • Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann Foto: Jake Farra
Töösuhte alguses võib juht olla loomulikult pigem mentor või sisuline nõuandja, ent see aeg saab ühel hetkel läbi. Seda umbes sellel hetkel, kui mõlemad pooled tunnevad, et nüüd on sisseelamisperiood läbi ja algab kauaoodatud produktiivse töösuhte faas. Seda hetke ootavad tegelikult kõik. Nii teie kaks kui ka kõik kolleegid ja koostööpartnerid ümberringi, sest just selles faasis olevate töötajatega muudetakse maailma, tõstetakse ettevõtte kasumlikkust ja väärtust ning luuakse lahendusi, mis konkurente kadedusest oma töötajate peale n-ö karjuma paneb.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele