Eesti paistab ikka silma suure soolise palgalõhega
Eelmisel aastal oli Eestis naiste keskmine brutotunnitasu 7,10 eurot ja meestel 8,56 eurot. Naiste ja meeste brutotunnitasu vahel laiutas seega 17,1% lõhe.
Nii Eesti kui ka Euroopa palgalõhe arvutamise aluseks on tunnipalk. Selline ühtne lähenemine lubab teha võrdlusi ka riikide vahel. Brutotunnipalga komponendid on põhipalk koos regulaarse lisatasuga ning tasu ületunnitöö, öötöö ja riigipühal töötamise eest.
Eestis on seitse ettevõtet, mille töötajad saavad keskmiselt kuus üle 7200 euro suurust tasu, selgub Äripäeva värskest Palga TOPist. Suurfirmade eesotsas on eelkõige IT- ja logistikafirmad.
Millised tööstussektori ettevõtted maksid mullu oma töötajatele keskmist brutopalka üle 2000 euro kuus? Edetabeli esimeses poole domineerib masina- ja metallitööstus.
Kinnisvarafirmade seas on Palga TOPis võtnud kõrged kohad sisse kaubanduskeskuste haldajad. Keskmiselt enam kui 2000 eurot kuus maksis eelmisel aastal brutotasu 65 ettevõtet.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.