Koroonakriis on kogu sisseelamisprotsessi pea peale pööranud. Distantsilt töötajate vastuvõtmine oli varem harv, aga nüüd peavad seda tegema paljud ettevõtted. Tõenäoliselt jätkub töötajate virtuaalne vastuvõtmine ettevõttesse ka pärast kriisi.
Aga kas virtuaalselt on võimalik korraldada samal tasemel sisseelamisprogrammi nagu füüsilises töökeskkonnas? Pole kahtlustki, et uute töötajate vastuvõtmise õigesti korraldamine on ülimalt tähtis. See on olulise tähtsusega mitte ainult nende sisseelamise, vaid ka hilisema tööl püsimise seisukohalt. Human Capital Institute’i andmetel lahkub 20% uutest töötajatest pärast kehva sisseelamiskogemust töölt esimese 45 päeva jooksul. Järgmised viis nõuannet aitavad luua uutele töötajatele täiusliku virtuaalse vastuvõtu.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.