• 16.03.20, 06:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eriolukorra mõju töösuhtele – 5 kõige olulisemat küsimust

Eversheds Sutherlandi vandeadvokaat Tambet Toomela vastab olulistele küsimustele töölähetuse, tööaja ja -korralduse kohta.
Eriolukorra mõju töösuhtele – 5 kõige olulisemat küsimust
  • Foto: Unsplash
Kas töötaja võib keelduda tööle tulemisest? Eriolukord ei anna töötajal õigust ühepoolselt otsustada tööle mitte minna. Kaugtöö, sh töötamine kodust on võimalik üksnes poolte kokkuleppel, s.t tööandja peab töötaja töötamisega kodus nõus olema. Kui selline kokkulepe puudub ja tööandja nõuab töölepingu ja töökorralduse reeglite põhjak töö tegemist kokkulepitud töö tegemise kohas, näiteks tööandja tehasehoones, on töötaja vähemalt praeguses olukorras kohustatud seda järgima.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele