Eesti idufirma Happy Workplace tahab juhtida tähelepanu PISA testis häid tulemusi toovate eesti õpetajate tööõnnele ja kuulutas 2020. aasta alguses välja Õnneliku Õpetaja programmi, kuhu saavad kandideerida kõik koolid ja haridusasutused olenemata suurusest ja asukohast. Selgunud on programmi esimese aasta pilootkool, kelle töötajate tööõnne hakatakse oma kulude ja kirjadega parandama.
- Tööõnne ekspert Tiina Saar-Veelmaa. Foto: Eiko Kink
Eesti õpilased on PISA testi kohaselt maailma tublimate hulgas, aga kui õnnelikud on eesti õpetajad, kes neid tippu on aidanud. Sääraseid uurimusi Eestis väga palju tehtud pole. Ometi seisavad koolid, koolijuhid ja õpetajad iga päev üha keerukamate väljakutsete ees. Muutuv maailm, globaliseerumine, üha kiirem tempo, üha hapram õpilaste meeletervis ja lühenev keskendumisvõime. Selle kõigega hakkama saamiseks peab olema kangelane. Aga ka kangelased vajavad tuge ja mõistmist.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.