• 11.12.19, 07:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töö muutub üha paindlikumaks, aga ka keerukamaks

Tööjõu vähenemine, põlvkondade dünaamika tööjõuturul ja muutuv tegevuskeskkond soosivad kahte suurt trendi: paindlikkust ja lihttööde vähenemist.
Töö muutub üha paindlikumaks, aga ka keerukamaks
  • Foto: Unsplash
Eesti Arenguseire Keskuse uuringute järgi soovib iga aastaga aina rohkem töötajaid paindlikku tööaega või -kohta. Paindlikku tööaega pakutakse Eesti organisatsioonides enim teenuste ning finants- ja kinnisvaravaldkonnas. Võimalus valida töö tegemise kohta on enim levinud avaliku halduse, transpordi, hariduse ja muude teenuste valdkondades. Suurettevõtted pakuvad paindlikku tööaega sagedamini, samas ei pruugi see võimalus laieneda kõigile ettevõtte töötajatele. Kui väikeettevõte pakub paindlikkust, siis enamasti võimaldatakse seda kõigile töötajatele. Paremad võimalused paindlikkuseks on nendel töötajatel, kellel on toetavad juhid (www.riigikogu.ee/arenguseire/).

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele