• 20.04.19, 00:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Muudatus kui kaotus ja sellega kohanemise toetamine

Šveitsi-Ameerika psühhiaater Elizabeth Kübler-Ross kirjeldas möödunud sajandi viimasel veerandil ilmunud raamatus „Surmast ja suremisest” leinaprotsessi viit staadiumit, mille läbivad surmavalt haiged patsiendid ja nende lähedased.
Muudatus kui kaotus ja sellega kohanemise toetamine
  • Foto: Pixabay
Kübler-Rossi mudeli nime all tuntuks saanud käsitlust on tänapäeval laiendatud ka muudele isiklikele kaotustele – näiteks töökoha kaotus ning ebameeldivana tajutud suured muudatused organisatsioonides (nt ettevõtete ühinemine või poolitamine), millega seostub olulistest ja seni tähtsatest kaaslastest ilmajäämine. Mudel kirjeldab viit emotsionaalset etappi, mille inimesed kaotuse puhul läbivad.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele