• 23.07.18, 15:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas toimida puhkuse ajal haiguslehele jäädes

Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep selgitab, kas puhkuse ajal haiguslehele jäämisest peab töötaja tööandjale teada andma?
Tööandja teavitamine haiguslehest puhkuse ajal
  • Tööandja teavitamine haiguslehest puhkuse ajal Foto: scanpix
Küsimus: Olen puhkusel, kuid jäin haigeks ning arst andis haiguslehe. Kas pean tööandjaga nüüd kohe puhkuse ajal ühendust võtma või võin peale puhkuse lõppemist öelda, et olin haiguslehel?
Vastab Kaire Saarep, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja: Töölepingu seaduse (TLS) kohaselt on töötajal õigus puhkus katkestada haiguslehele jäämise tõtttu. Kuna puhkuse katkestamine ei toimu n.ö automaatselt ning tööandja töötaja haiguslehe avamist ei näe (ta näeb haiguslehte selle lõppemisel), siis TLSi kohaselt peab töötaja tööandjale esimesel võimalusel teada andma haiguslehele jäämisest ja selle eelduslikust kestusest.
Kui töötaja puhkuse ajal haiguslehele jäämisest teada ei anna, siis võib tekkida olukord, kus töötaja on samaaegselt nii puhkusel kui haiguslehel, mis ei ole lubatud. Sellisel juhul võib tööandja haiguslehele märkida, et töötaja kasutas puhkust ning töötaja võib haigushüvitisest ilma jääda. Lisaks tuleb tööandjaga läbi rääkida, millal haiguslehe tõttu kasutamata puhkuseosa ära kasutatakse. Seega andke tööandjale kindlasti esimesel võimalusel teada puhkuse katkestamisest ja haiguslehele jäämisest.
Allikas: tooelu.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele