Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursi „Praktik Cum Laude” võitis kõrghariduse kategoorias Egle Kadastik ja kutsehariduse kategoorias Kaidi Parv.
- Fotol vasakult parim praktikant kõrghariduse kategoorias Egle Kadastik, haridus- ja teadusminister Maris Lauri ning kutsehariduse parim praktikant Kaidi Parv. Foto: Aron Urb
Egle Kadastik tudeerib Tallinna Tehnikakõrgkoolis III kursusel rõivaste disaini ja tehnoloogiat ning oli inseneri- ja konstruktoripraktikal Nurme Production OÜ-s. Egle puhul hinnati tema produktiivsust, põhjalikkust ja pealehakkamist, kuna ilma suunamata kujunes Eglest praktikaettevõttes hilisemate praktikantide juhendaja. Ettevõte ootab teda pärast õpinguid oma kollektiiviga ka alaliselt liituma.
Võrumaa Kutsehariduskeskuses II kursusel müügikorraldust õppiv Kaidi Parv oli müügitöö praktikal Rimi Eesti Foods AS-is, kuhu jäi pärast praktika lõppu ka suveks tööle. Praktikajuhendaja sõnul ületas Kaidi ootusi oma suurepärase õpivalmiduse ja väsimatu huviga ning tuletas meelde, kui äge on müüja töö.
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul oli tänavune konkurss väga tasavägine. „Finaali jõudis seitse tubli noort, kes on suurepäraste praktikatulemustega kõigile eeskujuks ja ületasid positiivselt tööandjate ootusi. Kuigi ulatame võidukarika neist vaid kahele, väärivad tunnustust ja tänusõnu kõik nominendid, niisamuti ka nende vanemad, praktikajuhendajad ja õpetajad,” tunnustas Tamsar.
„Tänavune konkurss on pakkunud palju positiivseid emotsioone ning kindlasti soovime sellest kujundada iga-aastase traditsiooni,” lisas ta.
Parimatele praktikantidele andis tänukirjad üle haridus- ja teadusminister Maris Lauri, kelle sõnul aitab praktika olla noorel erialaselt võimekam ja tagab tööjõuturul konkurentsieelise. „Praktilise kogemuse puudumine on sageli põhjus, miks äsja kooli lõpetanud õpilasele valmistab soovitud töökoha saamine raskusi. Praktika aitab seda lünka täita, kuna diplomist üksi ei piisa,” kommenteeris Lauri.
„Hea praktikakogemus saab sündida vaid õppuri, kooli ja paraktikakohast ettevõtte koostöös ning oskuslik ja pühendunud juhendamine aitab innukal praktikandil eesmärke seada ja neid ka saavutada,” lisas haridus- ja teadusminister. Parimaid praktikante premeerib 6 EAP ulatuses tasuta kursuse ja karjäärinõustamisega Estonian Business School, kes tähtsustab õppeasutuste ja ettevõtete vahelist süsteemset koostööd.
- Fotol vasakult paremale EBS-i rektor Arno Almann, haridus- ja teadusminister Maris Lauri, kõrghariduse kategooria parim praktikant Egle Kadastik, kutsehariduse parim praktikant Kaidi Parv ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar. Foto: Aron Urb
„Estonian Business Schoolil on praktikakokkulepped mitme Eesti ettevõttega ja innustame oma tudengeid teoreetilist teadmistepagasit praktiliste kogemustega täiendama. Aktiivne koostöö ettevõtjatega aitab meil pakkuda kvaliteetseid ja tulemuslikke õpiväljundeid ning tagada noortele maksimaalne ettevalmistus edukaks karjääriteeks,” sõnas Estonian Business Schooli rektor Arno Almann.
„Praktik Cum Laude” konkursi korraldas Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga. Konkursi võitjad selgusid Facebooki-hääletuse ja hindamiskomisjoni otsuse tulemusena. Projekti rahastas Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit. Lisainfo kampaania kohta on leitav
Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehel ja „Praktik Cum Laude”
Facebooki-lehel.Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.