• 05.01.23, 14:01

Mikrokraadiprogrammide eripärast ja vajalikkusest tööturul

Töömaailma pidev muutumine on aina olulisemaks muutnud ka elukestva õppe ning paindlikkust ja individuaalset lähenemist võimaldavad õpiteed. Saade „Õppetund“ võtab oma kolmanda hooaja avasaates vaatluse alla mikrokraadiprogrammid.
Raul Ennus, Evely Gorobinski ja Piret Jõhvik.
  • Raul Ennus, Evely Gorobinski ja Piret Jõhvik. Foto: Andres Laanem
Veel mõni aasta tagasi seda mõistet meie haridussüsteemis ei olnud, 2022. aasta sügisel oli aga Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja TalTechi valikus kokku üle 120 mikrokraadiprogrammi. Mis on vahepeal muutunud ja miks me ühtäkki leiame ülikoolide õppekavadest suurel hulgal mikrokraadiprogramme? Kellele need on suunatud ja miks neid üldse valida?
Neile küsimustele annavad saates vastuse Bigbanki üksuse juht ja andragoogika üliõpilane Piret Jõhvik, SOL Baltics Baltikumi personalijuht Evely Gorobinski ja Juunika Koolituse juhtivpartner Raul Ennus. Räägime ka Rae valla näitel, kuidas kohalik omavalitsus saab oma inimeste haridusteesse oma panuse anda.
Saadet juhib Euroopa täiskasvanuhariduse võrgustiku EPALE saadik Eestis – Katre Savi.
Kuula saadet siit:
Mikrokraadiprogrammide eripärast ja vajalikkusest tööturul
00:00

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele