• 01.04.22, 14:02

Ärevatel aegadel vajab meeskond erilist tuge

Meelerahu, turvatunne ja mõtted tulevikust mõjutavad otseselt töösooritust. Kui töötajate sugulased võivad olla Ukrainas hädas ja meediafoon on ärev, tuleb tööandjal tagada töörahu ja oma inimestele tuge pakkuda.
Pille Parind-Nisula, Motichecki müügi- ja kasvujuht.
  • Pille Parind-Nisula, Motichecki müügi- ja kasvujuht.
Kahe aasta pikkune tervisekriis näitas just kauaoodatud taandumise märke. Tüdimus ja väsimus pikaajalisest eriolukorras tegutsemisest ei leia aga kahjuks niipea leevendust, sest 24. veebruaril alanud sõda Ukrainas muutis oluliselt senist elutunnetust. Hirm, teadmatus ja viha ei ole tulemuslikkuse sõbrad. Paraku on need praegu osa elust ja võivad oluliselt vaimset tervist mõjutada. Kuidas aga olukord, kus töötajate sugulased on Ukrainas hädas, meediafoon ärev ja negatiivne ning ka ettevõtte tegevus tarneahelate või müügikanalite katkemise näol muutunud, võimalikult normaalseks muuta ja tööandjana oma inimestele töörahu ja võimalike vaimse tervise probleemide korral tuge pakkuda? Kõrgenenud stressitaseme ignoreerimine oleks lühinägelik. Töötajate heaolu sõltub otseselt vaimsest tervisest ja edukamad on need ettevõtted, kes käsitlevad vaimset tervist osana firma väärtusest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele