• 27.02.25, 11:05

Eamets: tööturu lõhe põlis- ja immigrantrahvastiku vahel on kriisidega süvenenud

Viimaste aastate kriisid on süvendanud tööturu lõhet: kuigi paljud Ukraina põgenikud on Eestis töö leidnud, on teise põlvkonna sisserändajate hõive langenud ligi 20%. Samal ajal on töötuse vahe põlis- ja immigrantrahvastiku vahel kasvanud 3,8 protsendipunktini. Mida see tähendab Eesti tööturule?
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.
  • Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.
  • Foto: Raul Mee
Tööjõu-uuringus loetakse põlisrahvastiku hulka kõik Eesti elanikud, kelle vähemalt üks vanem on sündinud Eestis. Kui inimene on sündinud välismaal või on välismaal sündinud ta vanemad, siis on siinse uuringu tähenduses tegemist immigrantrahvastikuga, kommenteerib statistikaameti täna avaldatud tööjõu-uuringu andmeid põlisrahvastiku ja immigrantrahvastiku kohta Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.

Seotud lood

Uudised
  • 21.02.25, 14:27
Töötuse muster on muutunud – esile on kerkinud ootamatu erinevus linna ja maa vahel
Statistikaameti värsked andmed näitavad, et töötuse ja hõive erinevused Eestis ei ole enam sellised, nagu seni harjunud oleme. Majanduslangus on tasandanud mitmeid tööturu lõhesid, kuid tekitanud ka uusi üllatuslikke erinevusi.
Uudised
  • 14.02.25, 10:30
Aastaga kasvas nii töötute kui hõivatute arv
Lisatud kaks asjakohast kommentaari!
Möödunud aastal kasvas tööturul nii töötute kui hõivatute arv, kusjuures põllumajandussektoris ning majutuse ja toitlustuse valdkonnas oli hõive mullu viie aasta suurim, teatas statistikaamet.
Uudised
  • 09.12.24, 10:10
Eamets: tööjõukulude kasv teeb murelikuks
Täna avaldas statistikaamet värsked andmed väliskaubanduse kohta ning lisaks ka tööjõukulude indeksi. Tulemusi kommenteerib Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.
Uudised
  • 05.12.24, 12:28
Eamets: kas tõesti on jalad põhjas?
"Jaak, maa, kurat, jalad on juba põhjas!" on kuulus tsitaat Juhan Liivi jutustusest “Peipsi pääl”, mis minu põlvkonnal kuulus veel kohustusliku lektüüri hulka eesti keele tunnis.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele