Möödunud aastal kasvas tööturul nii töötute kui hõivatute arv, kusjuures põllumajandussektoris ning majutuse ja toitlustuse valdkonnas oli hõive mullu viie aasta suurim, teatas statistikaamet.
Eestis pole sektorit, millel läheks tänases majandussituatsioonis ülearu hästi. Inimesed kardavad kaotada sissetulekut ja tööd, ettevõtjatel on mure sisendhindade, koostöölepingute ja eksportturgude pärast. Missuguste meetmetega on suudetud koondamisi vältida?
Balti riikides on palgakasv aeglustunud, kuid kvalifitseeritud tööjõu nappus hoiab survet palkade tõstmiseks. Tööandjad otsivad tasakaalu palgatõusude, töötajate hoidmise ja investeeringute vahel, pöörates üha enam tähelepanu paindlikele töötingimustele ja digitaliseerimisele.
Milline on tööturu ja palgamaastiku hetkeseis ja kuhu liiguvad lähituleviku suundumused? Võtame luubi alla palgakasvu vedurid, tööjõupuuduse, maksumuudatuste mõju ja inimeste ootused keerulisel ajal.
Iga kolmas töötaja tunneb end tööd otsides ebakindlana.
Aktiivselt tööd otsivate ja tööpakkumistele avatud töötajate osatähtsus on aastaga märgatavalt suurenenud, kuid töövõtjate enesekindlus tööotsingutel langenud, selgus Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee ligi 7000 osalejaga töötajate küsitluse tulemustest.