Iga meeskonnaliige peab olema juhi jaoks partner ja juhi ülesanne on võimaldada partneril anda endast parim, sest just nii tulevadki õnnestumised ja töövõidud. Kuidas leiab juht oma suuna, õpib hoidma fookust ja saab liikuda tulemuslikuma tuleviku suunas, rääkisid koolitajad Aili Nurmeots ja Jaanika Rannula.
- Jaanika Rannula, Aili Nurmeots ja Tiina Tohver Äripäeva Raadio saates “Äripäeva juhtimiskool”. Foto: Meelika Riiberg
Heal juhil peab olema kolm põhifookust – strateegiad, protsessid ja inimesed – ja ta peab olema neist kõigis hea. „Paraku osatakse sageli strateegiaid luua ja protsesse läbi viia, ent unustatakse, et tulemusi toovad ikka inimesed,” ütleb saates „Äripäeva juhtimiskool” Äripäeva TOP raamatu „Kuidas olla juht, keda su inimesed päriselt vajavad?” üks autoritest, Jaanika Rannula.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pool Eesti töötajatest tunneb, et organisatsioonis hoolitakse neist, selgub Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee hiljutisest töötajate ja tööotsijate küsitlusest, kus osales ligi 6700 inimest.
Juhi valik on strateegiline otsus, millel on sügav mõju organisatsiooni tulemustele, kultuurile ja tulevikusuundadele. Juhtimisvajaduste mõistmine vastavalt ettevõtte arenguetapile aitab vältida vigu ja tagada pikaajalise edu.
Ivar Raav on oma karjääri jooksul näinud ja kogenud erinevaid lähenemisi ja praktikaid. Raavi sõnul oleme jõudnud korporatiivmaailma uude ajastusse, kus on üha enam hinnatud juhid, kes mõistavad oma ajutist väärtust ning julgevad olla sel teekonnal autentsed ja asendatavad.
Aastavahetus ja uue algus on traditsiooniliselt aeg, mil analüüsitakse möödunut ja seatakse uusi sihte. Kes annab lubadusi, kes otsustab vanadest harjumustest loobuda. Tööelus tehakse tihti kokkuvõtteid ja plaane tiimitöö kontekstis, kuid ka juht võiks võtta aega, et teha iseendaga tagasivaatav retrokohtumine, usub Marika Raiski.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.