Kahanenud meeskonnad, kasvav kandidaatide hulk ja AI mõju värbamisele – 2025. aasta trendid nõuavad personalijuhtidelt kiiret kohanemist. Mis juhtub, kui värbamine pole enam valik, vaid andmepõhine vajadus?
Värbamisvaldkond on ajaga muutumas aina nõudlikumaks. Nagu ka eelmisel aastal, seisavad paljud meeskonnad silmitsi suurenenud ootustega nii värbamise kiirusele ja kuluefektiivsusele. Edukad personalimeeskonnad peavad suutma rakendada tehnoloogiat ja andmetepõhisust, et toime tulla suurenenud kandidaadihulga ja ootustega. Teamdashi meeskond kogus mõtteid Eesti tippvärbajatelt ja pani värbajatele kokku olulisemad soovitused, mis aitavad alanud aastal ajaga kaasas käia.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Juhi valik on strateegiline otsus, millel on sügav mõju organisatsiooni tulemustele, kultuurile ja tulevikusuundadele. Juhtimisvajaduste mõistmine vastavalt ettevõtte arenguetapile aitab vältida vigu ja tagada pikaajalise edu.
Eesti idufirma Yaga keskendub uutel turgudel laienemisele ja kasutajate vajadustega kohanemisele, samas väärtustades meeskonnaliikmete mõju ettevõtte arengule. Finantsjuhi sõnul näitab turutasemest kõrgem palk nii töötajate kvaliteeti kui ka ettevõtte ambitsiooni.
Inseneribüroo Skepast&Puhkim esimene katsetus stipendiumide vallas osutus edukaks värbamistööriistaks. Laiem trend ettevõtete personalipoliitikas võiks ettevõtte tegevjuhi sõnu sektori tuleviku väljavaateid kõvasti parandada.
Nagu aasta lõppedes tavaks, piiluvad ka Personaliuudised möödunud aasta lugejanumbritesse ja toovad lugeja ette lood, mis aasta jooksul enim kõneainet on tekitanud. Võib-olla on midagi tähtsat kahe silma vahele jäänud või tahab taas üle kordamist!
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.