Inseneribüroo Skepast&Puhkim esimene katsetus stipendiumide vallas osutus edukaks värbamistööriistaks. Laiem trend ettevõtete personalipoliitikas võiks ettevõtte tegevjuhi sõnu sektori tuleviku väljavaateid kõvasti parandada.
- Inseneribüroo Skepast&Puhkim tegevjuht Anni Konsap. Foto: JAKE FARRA
Insenerid on moodsa ühiskonna selgroog, kujundades ja arendades miljardite eurode väärtuses taristut, tehnoloogiaid ja lahendusi, mis toetavad meie igapäevaelu. Hoolimata inseneri elukutse olulisusest ja 3000 euro suurusest keskmisest palgast on noorte huvi selle valdkonna vastu pidevas languses. Probleem on ülemaailmne, kuid teravalt tuntav ka Eestis, kus paljud ettevõtted seisavad silmitsi kvalifitseeritud tööjõu järelkasvuga.
Seotud lood
Eesti Tööandjate Keskliit tunnustas konkursi “Parim praktika 2024” Eesti kõige silmapaistvamaid praktikante ja parimaid praktikavõimalusi pakkuvaid ettevõtteid.
Euroopa Liidu praktikalepingute direktiivi algatus seab eesmärgiks tagada praktikantide võrdne kohtlemine töökohal, et edendada õiglasemat tööturgu. See algatus mõjutab aga nii noorte töökogemust kui ka tööandjate praktikakäitumist mitut moodi.
Praktika on lisaks noortele kasulik ettevõttele, sest toob majja värskeid ja uuenduslikke ideid ning aitab värvata andekaid töötajaid, selgub parimate praktikakohtade pakkujate kogemusest. Näiteks praktika käigus välja töötatud ja edukalt turule toodud keskkonnasäästlikum pangakaart tõi SEB pangale mainekal turunduskonkursil hõbemuna.
“Meil on hulgaliselt näiteid sellest, kuidas praktika on aidanud noortel oma karjääri kujundada, samuti on paljud praegusedki juhtkonna liikmed alustanud just praktikantidena, selgitab Ericsson Eesti personalijuht Marge Rehepapp.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.