Kuidas Eesti parimad juhid siis päriselt juhivad, töötavad ja mida tähtsaks peavad? Konkursi “Parim juht 2024“ finalist ja Milttoni asutaja Annika Arras jagas oma viit juhtimispõhimõtet, mida kogemus talle enim on õpetanud.
PARE tegevjuht Kai Saard (vasakul) ja konsultatsioonifirma Miltton New Nordics asutaja ja tegevjuht Annika Arras. Foto: Erakogu
Miltoni asutaja Annika Arras on hea näide sellest, kuidas juhiks saadakse juhuste ja õigete võimaluste äratundmise kaudu. Annika enda sõnul ei ole ta kunagi teadlikult püüelnud tippjuhiks saamise poole, kuid tema teekond on viinud ta eksperdirollist tippjuhtimiseni, pakkudes olulisi õppetunde ja väärtuslikku kogemust.
Värskes "Juhtimisauditi" raadiosaates räägiti teemal, mis on kaasaegses juhtimises ja organisatsioonikultuuris aina suuremat tähelepanu saanud – võrdsete võimaluste ja mitmekesisuse väärtus juhtimises.
Mis teeb juhist parima juhi ja missugused on parima juhi juhtimispõhimõtted? Et seda teada saada, tuleb end juhile töövarjuks riputada. PARE tegevjuht Kai Saard seda just tegigi ja jagab nüüd kogemust ka Personaliuudiste lugejatega!
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.