Uue aasta 1. jaanuarist muudab Bolt oma personalipoliitika reegleid. Kõikidele töötajatele muutub kohustuslikuks käia kuus vähemalt 12 päeval kontoris.
- Bolti üks asutaja ja tegevjuht Markus Villig. Foto: Liis Treimann
“Kas me alustame uuesti ambitsioonikalt, et konkureerida kõrgeimas liigas, või langeme keskpärasusse. Isegi suurimad ettevõtted, nagu Amazon, Tesla ja Apple, mõistavad, et tippu jäämiseks peavad nad säilitama intensiivse töökeskkonna, tuues inimesed tagasi kontorisse 3–5 päevaks nädalas,“ selgitas Bolti looja ja tänane tegevjuht Markus Villig.
Seotud lood
Kuidas juhtida bürood, kus ei ole inimesi?
Töökoha kuludest moodustab kontor ca 30 protsenti ja igal organisatsioonil on vaja otsustada, kuidas seda kõige mõistlikumalt kasutada, kirjutab Figure Baltic Advisory juhtivpartner Irja Rae.
“Seoses kodus töötamisega on paljudes ettevõtetes inimesed üksteisest kaugeks jäänud ja tiimitunnet ei ole enam,” jagasid Kaamos Groupi osanikud ja õed Teele Jõeleht ja Juulika Vahter pereettevõtlusele keskenduvas saates “Võitjate põlvkonnad”.
Kui vaatame Eesti elanikkonda demograafilises võtmes, näeme, et tuleviku töötajate leidmiseks tuleb tegutseda juba praegu. Vaata üle, missugused on tänaste noorte ootused tööle asumisel, olgu teemaks siis töötasu, karjääriootused või töökoha valiku kriteeriumid.
Kas tulemuste mõõtmise asemel loeme tagumiktunde?
Viimasel ajal trendiks saanud inimeste kontoritesse tagasi sundimisega lahendatakse probleemi valest otsast, kirjutab Elisa Eesti tegevjuht Andrus Hiiepuu, uskudes, et muutuma peavad nii töökeskkonnad kui juhtimiskultuur.
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.