• 18.10.22, 12:52

Vaimne tervis – kuidas seda töökeskkonnas märgata ja sellest rääkida?

Suurepärase vaimse tervise kultuuriga töökeskkond tagab nii töötajate kui ettevõtte tasandil head tulemused ja vaimsele tervisele keskendumine teenib ühtaegu nii inimlikke kui ärilisi eesmärke: kui kohtled oma töötajaid hästi, hoolitsed nende eest ja hoolid neist, levib see suhtumine edasi klientidele, osanikele ja tellijatele. Kuidas aga selleni jõuda ja seda praktikas ellu viia? Mida ise ära teha, et nii endal kui kolleegidel oleks tööl parem olla ja töörõõm alles ka siis, kui räsivad muud elumured?
Hea vaimne tervis on töökohal oluline edu faktor.
  • Hea vaimne tervis on töökohal oluline edu faktor. Foto: Shutterstock
James Routledge on vaimse tervise edendaja, kelle arvates ei ole vaimne tervis lisaboonus ega hüve, vaid elu ja iga ettevõtte põhialus. Miks ja kuidas? Nimelt aitab tema arvates vaimse tervise nägemine inimeseksolemise lahutamatu osana – ja nõnda ka iga töökoha lahutamatu osana – inimestel tööl edu saavutada. Ilmselge loogika viib siit edasi ka ettevõtte jätkusuutlikkuse ja eduni. Kui teoorias võime sellega kõik nõus olla, siis praktikas on hea vaimse tervise kultuuri juurutamine ja edendamine palju keerukam ning esile kerkivad paljud küsimused ja hirmud. Kuidas sellest teemast üldse rääkida? Kuidas läheneda kolleegile, kel paistab olevat raskusi? Praktilised juhised ja kogemuslood aitavad nii juhtidel, personalitöötajatel kui igal töötajal parema vaimse tervise teekonnaga alustada ja sel teel ka püsida. Nii et alustagem!

Seotud lood

Uudised
  • 05.09.22, 12:17
Saavutussunni ja edukuse paine leevendamine aitab ennetada läbipõlemist
Mis viib inimese kokkukukkumiseni ning kuidas leevendada ärevust, mida tingib sooritussund, kirjeldab Coach ja koolitaja Taimi Elenurm.
Arvamused
  • 26.08.22, 09:00
Deloitte'i uuring paljastab pandeemia valu: iga teine naine tunnistab tööl läbipõlemist
Kuigi paljud tööandjad on kõvasti pingutanud, et pandeemia esimesest aastast õppida, näiteks rakendades hübriidseid töömudeleid, on koroonakriis tekitanud naistes stressi ja pinget ning läbipõlemine on jõudnud murettekitavalt kõrgele tasemele, kirjutab Deloitte’i Baltikumi juhtivpartner Kristine Jarve ettevõtte uuringu „Women at Work Global Outlook“ kokkuvõttes.
Uudised
  • 10.08.22, 10:07
Vaimne tervis: miks me asju edasi lükkame?
Miks on edasilükkamine sageli nii ahvatlev? Prokrastineerimine ei pruugi olla iseloomu viga, vaid hea tahtmise korral täiesti väljajuuritav harjumus. Teadlane Olivia Remes selgitab nähtuse psühholoogilist tausta ning annab nippe, kuidas sellest võitu saada.
Uudised
  • 09.06.22, 14:00
7 kogemuslugu: tööstusettevõtted töötaja vaimse tervise kaitsel
Paljud tööstusettevõtted võimaldavad vaimse tervise turgutamiseks oma töötajatele aina enam tasuta psühholoogivisiite, paistab silma Tööstusuudiste küsitlusest, kus oma vaimse tervise toetamise meetodeid tutvustavad kokku seitse ettevõtet. Näiteks Saku Õlletehase kontsernis on töötajale pakutud võimalust ka ajutiselt töölt eemal olla.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele