Eesti Töötukassa andmetel pakub Ukraina sõjapõgenikele tööd pea 700 Eesti tööandjat alustades IT-sektorist, lõpetades jaekaubanduse ja teenindusega. Eesti HR Seltsi juht Helo Tamme uuris, kuidas nad oma praeguseid ja tulevasi ukrainlastest töötajaid abistavad.

- Paljud ettevõtted on annetanud raha Ukrainat toetavatele organisatsioonidele, näiteks ühendusele Ukraina Heaks. Foto: Liis Treimann
Ukraina põgenikke värbavate ettevõtete hulgas on näiteks kinnisvaralaene vahendav Estateguru, mis on valmis pakkuma tööd inglise keelt kõnelevatele IT-spetsialistidele Eestis, aga soovi korral ka Armeenias. Samuti pakuvad IT-valdkonna spetsialistidele tööd Testlio ja Swedbank Eesti. Coop on lisaks IT-spetsialistidele valmis tööle võtma ka kokkasid, komplekteerijaid, abitöölisi jt. Mitmed tööandjad on valmis värbama ka oma töötajate lähedasi. Comodule’i personalispetsialist Gelly Mikko ütleb, et nemad loodavad tööd pakkuda ühele oma töötaja sugulasele, kes peaks varsti Eestisse jõudma. „Sooviks rohkemaidki aidata, aga teiste pered praegu kas ei saa vōi ei soovi Ukrainast lahkuda. Maanteed on puruks pommitatud, ei taheta jätta oma kodu, abikaasat või lapsi, kes peavad sõtta jääma,“ selgitab Mikko.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?