Valitsuse eelmise nädala otsusega on veekeskused koroonaviiruse leviku ohu tõttu suletud. Foto: Liis Treimann
Töötukassa otsustas teha valitsusele ametliku ettepaneku maksta koroonapiirangute abimeetmeks palgatoetust turismiga seotud ettevõtetele ja neile, kes on vahetult piirangutest puudutatud.
Valitsus otsustas muuta tööhõiveprogrammi aastateks 2021–2023, et pikendada kahe nädala võrra Harjumaa ja Ida-Virumaa ettevõtjate palgatoetuse taotluste esitamise perioodi ning muuta tööandjatele soodsamaks riigiabi puudutav regulatsioon.
2021. aasta algus on juba toonud ning toob ka edaspidi muudatusi töötervishoiu ja tööohutuse seaduses (edaspidi TTOS). Eriti tasub silmas pidada kuupäevi 1. märts ja 1. september. Muudatuste puhul on põhilisteks märksõnadeks ajakohasus ja tööandjate halduskoormuse vähenemine ning seda saamegi uuenenud TTOS-i puhul välja tuua.
Tööandjate hinnangul peaks riik tunnistama, et praegune vaktsineerimise korraldus ei ole efektiivne ja tegema plaani muudatusi, sealhulgas võtma kasutusele tööandjate pakutud abi ning kaasama vaktsineerimisse ka erameditsiini. Tööandjad on valmis panustama nii logistika korraldamisse kui ka looma võimalused vaktsineerimiseks ettevõtetes kohapeal.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.