Kuigi palgad kasvavad endiselt jõudsalt, on pessimistlikud majandusuudised muutnud inimesi raha kulutamisel varasemast konservatiivsemaks. Majanduskasvu see mõistagi ei soosi, kirjutab SEB panga majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Kaupmeeste seas on pessimism viimastel kuudel süvenenud ja üheks põhjuseks võib olla inimeste säästlikum käitumine, kirjutas SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor. Foto: Andras Kralla
Läinud nädalal avaldas statistikaamet hulga olulisi numbreid Eesti majanduses toimuva kohta. Ühe tavalise palgatöötaja jaoks oli neist ehk kõige huvitavam statistika Eesti keskmise brutopalga suuruse kohta eelmise aasta viimases kvartalis.
Palgatõusu teema on tänavugi igale tööandjale üsna vältimatu pähkel pureda, isegi kui märgid näitavad üldise palgasurve leevenemist, kirjutas Äripäev möödunud nädalal oma juhtkirjas.
“Oleme tark ja töökas rahvas – eestlane on oma töökusega hinnas, kuid kas me töötame targalt ja küsime töö eest õiglast hinda? Seda mitte ainult töötaja, vaid ka tööandja vaates,” kirjutab Irene Annus arvamuskonkursile “Edukas Eesti” saadetud artiklis.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.