• 24.07.24, 10:00

Kas tööandja iga etteheidet saab käsitleda töökiusuna?

Töökiusu mõiste on õigusaktides selgitamata jäänud, seetõttu on sagenenud juhtumid, kus töötaja kaebab töökiusu üle, esitab lahkumisavalduse ning soovib, et kiusamise fakt tuvastataks ja tema üleelamised talle hüvitataks. Missugused on aga tegelikult töökiusuna käsitletavad olukorrad?
Advokaadibüroo LEADELL Pilv advokaat Kaili Rätsepp ja vandeadvokaat Epp Lumiste
  • Advokaadibüroo LEADELL Pilv advokaat Kaili Rätsepp ja vandeadvokaat Epp Lumiste
Vanemapuhkuselt naasnud töötaja avastab, et tööandja kolimisel teistesse kontoriruumidesse ei ole töötajal enam oma töökohta (st lauda) ja tööandja võimaldab töötajale kodukontori, luues selleks vajalikud tingimused. Mõne kuu möödudes väljendab tööandja rahulolematust, et töötaja ei käi kontoris tööl, ja pakub võimalust teha tööd kellegi teise laua taga, kui teist töötajat ei ole kontoris, või töötada puhkenurgas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele