Peagi algav koolivaheaeg tähendab paljudele lastevanematele puhkuseperioodi. Selleks, et töö oleks puhkuste ajal sujuvalt korraldatud ja tööandja saaks parimal viisil arvestada töötajate soovidega, tasuks puhkused aegsasti ette planeerida.
Eelmisel aastal tegi Euroopa Kohus iganädalase puhkeaja arvestamist puudutava olulise otsuse (nr C‑477/21), tõlgendades puhkeaja nõudeid uuenduslikul viisil. Nimetatud otsuse kohaselt ei ole igapäevane puhkeaeg osa iganädalasest puhkeajast ning seda tuleb anda töötajale lisaks iganädalasele puhkeajale.
Kuna puhkuste ajakava on tõenäoliselt miski, mida ettevõtetes praegu koostatakse, jagab tööinspektsiooni nõustamisjurist Heli Ojavee näpunäiteid, mida puhkusi planeerides tähele panna. Puhkuste ajakava tuleb töötajatele teatavaks teha hiljemalt 31. märtsiks.
Värskest CV.ee uuringust selgub, et 70% töötajatest on puhkuse ajal tööd teinud. Põhjuseid, miks puhkuse ajal tööd tehakse, on mitu. 28% vastanud töötajatest peab puhkuse ajast tegema lisatööd lisaraha teenimiseks.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.