• 27.09.23, 09:00

Kuidas rakendada käitumuslikke ohutusprogramme?

Tööinspektsiooni 2022. aasta tööõnnetuste statistika kohaselt on peamised tööõnnetuste põhjused kukkumised, komistamised, libisemised, kontrolli kaotamine sõiduki, töövahendi või looma üle, füüsilisest pingutusest põhjustatud vigastus ja vägivald, kallaletung, töötaja vale asukoht või tegevus, mis seab ohtu nii tema enda kui ka kolleegid.
Pärast koolitust on mõistlik kaasata juhtkond ohutusvaatlustesse, kus nad hakkavad märkama ja tähelepanu juhtima ohutusnõuete rikkumisele.
  • Pärast koolitust on mõistlik kaasata juhtkond ohutusvaatlustesse, kus nad hakkavad märkama ja tähelepanu juhtima ohutusnõuete rikkumisele. Foto: Pexels
Võib järeldada, et tööõnnetused ei juhtu enam rikkis seadmete või ohtlike protsesside tõttu, vaid peamiseks põhjuseks on inimfaktor – hooletus, kiirustamine, ohutusnõuete eiramine, tähelepanematus jne. See tähendab, et üha enam on vaja tegeleda inimestega, kelle teadvusesse tuleb viia ohutu käitumise olulisus. Sellise mõttemustri muutmiseks kasutatakse käitumusliku ohutuse (ingl k behavioral safety) lähenemist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele