Turvalise tööaja reeglid: milliseid muudatusi on oodata tööõiguses?
Töölepingu seadus on püsinud põhimõttelistes küsimustes muutumatuna 2009. aastast alates. Nii on see tekitanud järjest enam muutuvas maailmas küsimuse, kas seda oleks vaja oluliselt muuta, võttes arvesse ühiskonnas tegutsevaid Bolti ja Wolti kullereid, koroonapandeemiaga kaasnenud kodukontorit ning tööaja kasutamise paindlikkust viisil, mida varasemalt pole töösuhetes nähtud ja mida on senini peetud teenuslepingu alusel tööd tegevate inimeste privileegiks.
Tambet Toomela, Erika Tuvike ja Marja Stina Saaliste Foto: Eversheds Sutherland Ots & Co
Tööandjad ja ametiühingud leppisidki 17. oktoobril 2022 kokku uutes turvalise tööaja reeglites, mis tähendab, et peatselt on oodata ministeeriumilt töölepingu seaduse muutmiseks seaduseelnõu ettevalmistamist. Milles aga tööandjad ja ametiühingud kokku leppisid?
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.