Mentorite koolitaja Kaia Lainola ütleb, et mentorlus on vastastikust õppimist toetav suhe. Paraku ei ole see seisukoht ikka veel väga levinud. Pigem arvatakse, et mentor peab menteele ütlema, "kuidas asjad on".

- Kaia Lainola, täiskasvanute koolitaja, superviisor ja coach.
Kui täitus 15 aastat mentorluse õpetamist Tallinna ja Tartu ülikoolides, olid paljud seisukohad aja jooksul muutunud. Nii tekkis Kaial soov teemat uuesti mõtestada. Aastavahetusel ilmus tal koos Eve Eisenschmidtiga raamat „Mentorlus – koostöine õppimine ja areng hariduses”. Kaial on väga selge arusaamine, et mentorlus on koostöine, vastastikust õppimist toetav suhe. Kahjuks ei ole see 15 aasta järel ikka veel väga levinud arusaam. Koolitustel näeb ta, et inimesed noogutavad tema jutu peale pead, aga jätkavad ikka vanas vaimus, seisukohtadega aastast 1970, kus mentorlus seisnes selles, et üks ütles teisele, kuidas asjad on. Kaia ütleb, et tahab toetada arusaama, et mentorlus on ikka partnerlussuhe ja laiemalt vaadates organisatsiooni arengu küsimus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.