Töötajate valikul on populaarne eeldus „kultuuriline sobivus“. Selle tulemus on paraku monokultuur, mis ei anna võimalust uuendusteks ja arenguks.
- Reelika Ein, organisatsioonidisainer, INZMO inimeste ja kultuuri juht.
Organisatsioonikultuur on kogum jagatud väärtustest ja uskumustest, mille ettevõtte juhid on määratlenud ja mis peaks kujundama töötajate käitumist. Selle aluseks on põhimõte, et inimesed, kes sobivad rühma normidesse, annavad rühmale rohkem väärtust kui „halvasti sobivad" inimesed. Selline mõtlemine on innovatsiooni seisukohast viga, sest soosib värbamisotsuste langetamist sarnaste inimeste kasuks ja suunab tööandja vargsi teerajale, mis viib kõige kohanemisvõimetuma ja ebaõnnestunuma meeskonna tekkeni. Tulemuseks on monokultuur, mis tapab innovatsiooni.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.