Ettevõtja ja personalileidja Laura Kassin tunnistab, et ettevõtlusega alustades ei uskunud ta, et võiks saada kõrgepalgalist tööd ja teenida head palka. Konkreetset äriideed tal ei olnud, aga tundus, et ei jää muud üle, kui ettevõtlust proovida. Nüüdseks on naine Personalileidja.ee juht.
Laura õppis Gustav Adolfi Gümnaasiumis prantsuse keele suunaga klassis ning pärast kooli lõpetamist olid kõik võlutud sellest, et naisel on võimalus minna õppima ülikooli prantsuse keelt. Eeldati, et temast saab kas bürokraat või tõlk Brüsselis. Umbes kaks nädalat pärast õpingute alustamist sai Laura aru, et see pole aga üldse see eriala, mis teda kõnetab. Õnneks oli tal ümber mõistev tugivõrgustik ja ta sai kooli pooleli jätta. Laura läks tööle H&M-i, töötas seal päris pikka aega ning 2014. aastal õnnestus tal saada tööle kontoripositsioonile. „Kuna Eesti turg oli tol ajal hästi väike, siis tugikontor oli meil koos Soomega ja mina, tol ajal 21-aastane, olin noorim kontroritöötaja kogu turul. Samal ajal, kui H&M-is töötasin, käisin aastases sessioonõppes Tallinna Majanduskoolis väikeettevõtlust õppimas. See oli ainuke õppekava, mis mind kõnetas, aga sealt saadud suurim väärtus olid hoopis kursusekaaslaste kontaktid,“ räägib Laura.
Seotud lood
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.